آشنایی با درب های اتاقی

درب های اتاقی اصطلاحا و به عنوان چیزی که مرسوم است ، درب های اتاقی به درب هایی گفته می شوند که با ارتفاع حدود یک متر و نود سانتی متر تا دو متر ساخته میشوند و برای جدا کردن بخش های داخلی ساختمان از آن ها استفاده می شوند.

درب های اتاقی میتوانند در جنس های مختلفی ارائه می شوند که کاربرد های مختلفی از جمله درب اتاق خواب ، درب سرویس بهداشتی و سایر درب های بالکن و غیره دارند.

یکی از نمونه های قدیمی و زیبای درب های اتاقی ، درب اتاقی چوبی است که هنوز هم زیبایی چشمگیری در محیط داخل منزل دارد. در ادامه به معرفی کوتاه این نوع درب اتاقی میپردازیم.

درب اتاقی چوبی

درب اتاقی چوبی که با عنوان تمام چوب شناخته می شوند، میتوانند از انواع مختلف چوب از قبیل راش و روس و سایر چوب های رایج در ساخت درب چوبی ساخته شوند ، این نوع از درب های اتاقی معمولا در ساخت خود آثاری از رگه های چوب را دارند که به آن ها گره گفته می شوند که نشان دهنده ساخت ان ها از چوب است.

درب چوبی از نمونه هایی هست همیشه زیبایی خود را دارد.

تولید درب داخلی

درب داخلی کلمه ی غریب و ناآشنایی نیست .این نوع از درب ها در قسمت داخلی منزل به کار گرفته می شوند و به همین دلیل درب داخلی نامیده می شوند .

خانه و دکوراسیون آن تنها بسته به رنگ و طرح اجزای داخلی منزل نمی باشند بلکه درب های داخلی قسمت اصلی آن را تشکیل می دهند .

انتخاب درب های داخلی

برای انتخاب درب های داخلی دکوراسیون منزل نیز باید در نظر گرفته شوند. مواد به کار گرفته شده برای درب های داخلی می بایست با دکوراسیون داخلی منزل در تطابق باشند.

برای مثال اگر محیط داخلی منزل با چوب و وسایل آنتیک تزیین شده باشد متناسب با این دکوراسیون می بایست جنس درب ها با محیط داخلی منزل (برای مثال چوب ماهاگون ) تطابق داشته باشد.

اگر دکوراسیون محیط داخلی منزل مزین به وسایل براق و مطابق با آخرین مد روز باشد به طبع درب به کار گرفته شده با آن محیط متناسب با تزیینات داخلی(از جنس شیشه ) منزل باشد.


درب های اتاقی با روکش های مصنوعی

نوع دیگری از درب های اتاقی هستند که با روکش های مصنوعی مختلف ساخته شوند. این نوع از درب های اتاقی بنابر ضرورت در موارد مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

در ادامه انواع درب های اتاقی با روکش های مختلف عبارتند از:

درب های اتاقی با روکش MDF

درب های اتاقی با روکش HDF

درب های اتاقی با روکش PVC

درب های اتاقی با روکش ABS

درب های اتاقی با روکش MDF

درب های با روکش mdf یا همان درب mdf در واقع درب هایی هستند که در ساخت آن ها mdf استفاده می شود. و میتوانند به صورت روکش دار یا بدون روکش استفاده شوند .

درب های اتاقی mdf به دلیل قیمت و کیفیت مناسب و همینطور زیبایی چشمگیر این روزها بیشتر مورد توجه قرار میگرند و میتوانند برای موارد متععد از جمله درب اتاق خواب یا درب ورودی سالن نشیمن و یا هچنین درب کمد دیواری استفاده شود.

بیشترین استفاده از درب های روکش چوب مربوط به درب های ام دی اف(MDF) روکش ملچ می باشد که ورق های مسطح آن با ابعاد 220*122 در بازار عرضه می شود.

نکته قابل توجه در مورد MDF روکش چوب در این است که در گذشته و به طور محدود در حال حاضر روکش های جوب با ضخامت های کمتر از یک میلی متر بر روی نئوپان و یا MDF پرس می شد و در ساخت مبلمان و درب ازآن استفاده می کردند،که عمل پرس کردن روکش چوب در کارگاهها نیز قابل انجام می باشد.

اما در حال حاضر ورق های MDF روکش چوب که عمدتا روکش ملچ نیز می باشند درکارخانه بدین صورت تولید می شوند که عملا می توان گفت ازخمیر چوب کاغذهایی با رگه های چوب تقریبا منظم تولید و بر روی MDF کشیده می شود.قیمت ورق های MDF روکش چوب از این دست پایین تر از سایر MDF های روکش چوب می باشد.و بیشتر برای تولید درب های داخلی از آن استفاده می شود.

لازم به ذکر است که در تولید درب های ضد سرقت ترک و ایرانی از MDF های با روکش ظبیعی چوب استفاده می گردد.

شرکت جام جم سازه ارائه دهنده با کیفیت ترین و مدرن ترین درب های اتاقی با روکش mdf در استان خوزستان می باشد

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

همچنین در توضیح انواع درب MDF :

باید گفت از MDFبه گونه های مختلف برای ساخت درب استفاده می شود که در ادامه ی این نوشتار کاربرد انواع ورق هایMDF در تولید انواع درب بررسی خواهیم کرد.شما می توانید اطلاعات تکمیلی دیگری را در رابطه با ام دی اف (MDF) در بخش مقالات سایت مطالعه کنید.

انواع درب های MDF موجود در بازار
الف)MDF خام

ب) MDF روکش ملامینه و کاغذی

ج) MDF روکش PVC

د) MDF روکش چوب


جام جم سازه با بیش از 10 سال سابقه در زمینه انواع نمای مدرن، نما شیشه ای ،کرتین وال،فریم لس،انواع درب و پنجره های دو جداره upvc و آلومینیومی در اهواز،با بهترین تیم مشاوره و نصب،همچنین نمایندگی کناف آلمان در اهواز،با بیش از 10 سال سابقه

کافیست با ما تماس بگیرید . کارشناسان ما در جام جم سازه اهواز آماده ی راهنمایی شما عزیزان می باشند.

درب و پنجره اهواز- upvcاهواز-پنجره اهواز-پنجره دوجدارهupvc اهواز-اهواز پنجره- در و پنجره آلومینیومی نرمال- در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک -در و پنجره اهواز-پنجره upvcاهواز-کناف اهواز-سقف کاذب کناف اهواز-سقف کناف در اهواز-اجرای کناف در اهواز-دیوار کناف در اهواز-نمایندگی کناف آلمان در اهواز-کناف در اهواز-فروش و اجرای کناف در اهواز -شیشه دوجداره اهواز-شیشه سکوریت اهواز-شیشه لمینت اهواز-شیشه نشکن سکوریت اهواز-شیشه دکوراتیو اهواز-شیشه هوشمند اهواز-شیشه ضد گلوله اهواز-شیشه ساختمانی اهواز-شیشه رنگی اهواز-شیشه تزیینی اهواز-شیشه V-Coolاهواز-شیشه اهواز-شیشه سکوریت اهواز-پنجرهupvcاهواز-upvcاهواز-درب و پنجرهupvcاهواز-فروش پنجرهupvcاهواز-اجرای پنجرهupvcاهواز-درب اتاقیpvc اهواز-انواع درب اتاقی اهواز-درب داخلیmdf اهواز-در اتاقی اهواز- درب پلی وود اهواز-پلی وود اهواز-درب اتاقی اهواز -درب اتاقی-دربpvcاهواز-درب mdfاهواز