سقف کاذب رابیتس

سقف کاذب از جمله موضوعات جذاب و پر اهمیت در صنعت معماری ست. سقف ها از جمله اجزایی هستند که توسط آنها میتوان نقش ها و طرح های زیبایی در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. یکی از تغییراتی که میتوان در طراحی داخلی منازل ایجاد نمود, استفاده از سقف های کاذب با طرح های متنوع است. این نوع سقف ها چهره ای جدید به خانه شما میبخشد و یکنواختی را از خانه دور میکنند.

سقف کاذب رابیتس از جمله سقف های کاذبی ست که با استفاده از آن میتوان طرح های متنوعی روی سقف اصلی ایجاد نمود و آن را از یکنواختی خارج کرد. رابیتس را در چه جاهایی و به چه منظور استفاده میکنند رابیتس به ورق های فولادی مشبکی گفته می شود که از ورق‌های گالوانیزه ی گرم مختلفی تولید شده است. علاوه بر این، با بهره گیری از مفتول‌های گالوانیزه رابیتس بندی به شکل یک لایه به شبکه ی فرعی اتصال پیدا می کند. این محصول اصولا از کشش عرضی و پرس کردن ورق‌های تهیه و تولید می‌شود و پس از گذراندن مرحله ی برش آماده ی مصرف می‌گردد.

اجزاء تشکیل دهنده سقف کاذب رابیتس: میلگردهای آویز نبشیهای باربر،میلگردهای فرعی،توری رابیتس،سیمهای گالوانیزه اندود گچ یا سیمان

انواع دسته بندی رابیتس:

1- بر حسب ستون: یک برگ رابیتس معمولا از تعداد مشخص شده ای ردیف تشکیل می‌شود و بر همین اساس هم آن را نام گذاری کرده اند.
2- بر حسب وزن: با توجه به کلفتی ورقی که برای تولید این محصول استفاده می‌شود، هر برگ از آن وزن خاص خود را دارد.
در محور طولی رابیتس تعداد ستون‌ها مختلف می‌باشد. تعداد ستون های محور طولی رابیتس 9-11 و 13 ستون میباشد که از هرکدام به صورت سبک وزن،نیمه سنگین و سنگین موجود میباشد .البته در کشورهای توسعه یافته تعداد ستون های هر برگ به 17 هم رسیده است اما در کشئر ما تا 13 ستون مورد استفاده قرار می گیرد.

براي اجراي سقف رابيتس حداقل 4 نفر جهت مسئولیت‌هاي زير مورد نياز است. قابل توجه است كه براي افزايش سرعت كار مي‌توان نفرات را اضافه كرد:
- يك نفر جوشكار جهت اجراي زيرسازي
- يك نفر كمك جوشكار جهت رساندن ابزار و مصالح به جوشكار
- يك نفر رابيتس‌بند
- يك نفر بردست رابيتس بند

موارد قابل توجه برای اجرای رابیتس کاری صحیح رعايت فاصله آويزها و جوش قابل قبول و عدم دفرمه شدن با وارد آوردن وزن در نقاط مختلف (قبل از اجراي اندود)،اجراي صحيح توري رابيتس و تعداد گره‌هاي لازم براي فيكس نمودن آن (قبل از اجراي اندود)،اجراي صحيح تراز سطوح مختلف و اختلاف ترازها (قبل از اجراي اندود)، كنترل پرت گچ هنگام اجراي سفيد كاري، يكنواخت بودن امتدادها و هندسي بودن طرح‌ها و صحيح بودن قوسها، يكنواخت بودن نور مخفي‌ها و پيشاني آنها، فروكش نكردن گچ در تمامي سطوح و عدم مشاهده ترك

اجراي سقف كاذب يا به اصطلاح رابيتس‌بند كه موارد كيفي را رعايت نكند ممكن است موجب بروز موارد ذيل گردد:

- اجراي تراز ناصحيح در مقاطعي كه پس از سفيدكاري به شدت به چشم آمده و ارتفاع ديوارهاي محيطي در هر قسمت با قسمت ديگر اختلاف دارند يا شكل‌هاي طرح سقف در هر قسمت يك ارتفاع متفاوت از قسمت ديگر دارد. شيب درسقف قابل مشاهده است.

- عدم اجراي صحيح جوشكاري و استفاده از نبشي ميلگرد نامناسب، عدم استحكام سقف را در پي دارد و ممكن است سقف افت كرده و يا لرزش داشته باشد. بروز ترك‌هاي مختلف در سقف‌ها، قوس گرفتن سقف نسبت به افق، كنده شدن گچ‌ها از سقف ممكن است بوجود آيد.

- عدم بستن صحيح رابيتس به ميلگردهاي فرعي ،صحيح نبستن توري به ميلگردها و اورلب‌هاي غير اصولي كه رابيتس نادرست روي هم رفته است- مي‌تواند ضخامت گچ مصرفي را بالا برده و متريال اضافه مصرف گردد.

- انتخاب نادرست مجري گچ سفيد، پرت زياد مصالح، نادرست اجرا كردن ترازها، فروكش كردن گچ‌ها،‌ پيچش طرح‌ها و قطعات هندسي، نامنظم اجراشدن- مقاطع منظم هندسي، عدم اجراي صحيح اختلاف سطح‌ها، عدم اجراي صحيح و صاف‌نبودن پشت نور مخفي‌ها، عدم رعايت امتداد اختلاف سطح‌ها.

مزایای سقف کاذب رابیتس: سرعت مناسب اجرا در دسترس بودن مصالح و نيروي اجرايي طرح پذيري بسيار بالا به طوري كه مي‌توان انواع طرح‌هاي هندسي، قوس‌ها و ... را به راحتي اجرا نمود.

معایب سقف کاذب رابیتس: وزن آن نسبتاً بالاست مصرف گچ جهت نازك كاري زياد است دستمزد اجراي گچ كاري آن زياد است محدودیت آب و هوا در اجرای لایه گچ وجود دارد.


جام جم سازه با بیش از 10 سال سابقه در زمینه انواع نمای مدرن، نما شیشه ای ،کرتین وال،فریم لس،انواع درب و پنجره های دو جداره upvc و آلومینیومی در اهواز،با بهترین تیم مشاوره و نصب،همچنین نمایندگی کناف آلمان در اهواز،با بیش از 10 سال سابقه

کافیست با ما تماس بگیرید . کارشناسان ما در جام جم سازه اهواز آماده ی راهنمایی شما عزیزان می باشند.

درب و پنجره اهواز- upvcاهواز-پنجره اهواز-پنجره دوجدارهupvc اهواز-اهواز پنجره-در و پنجره اهواز-پنجره upvcاهواز-کناف اهواز-سقف کاذب کناف اهواز-سقف کناف در اهواز-اجرای کناف در اهواز-دیوار کناف در اهواز-نمایندگی کناف آلمان در اهواز-کناف در اهواز-فروش و اجرای کناف در اهواز -شیشه دوجداره اهواز-شیشه سکوریت اهواز-شیشه لمینت اهواز-شیشه نشکن سکوریت اهواز-شیشه دکوراتیو اهواز-شیشه هوشمند اهواز-شیشه ضد گلوله اهواز-شیشه ساختمانی اهواز-شیشه رنگی اهواز-شیشه تزیینی اهواز-شیشه V-Coolاهواز-شیشه اهواز-شیشه سکوریت اهواز-پنجرهupvcاهواز-upvcاهواز-درب و پنجرهupvcاهواز-فروش پنجرهupvcاهواز-اجرای پنجرهupvcاهواز-درب اتاقی اهواز-انواع درب اتاقی اهواز-درب داخلی اهواز-در اتاقی اهواز- درب پلی وود اهواز-پلی وود اهواز-درب اتاقی اهواز -درب اتاقی-دربpvcاهواز-درب mdfاهواز-