اسکای لایت(سقف شیشه ای)

سيستم اسكاي لايت همان سقف هاي شيشه اي ميباشد كه در مساحتهاي بزرگ از سقف متناسب با ابعاد ان قوطي و آي پي هاي فولادي جوشكاري ميشود و سپس پروفيلهاي الومنيومي sky light به عنوان نگهدارنده ي شيشه بر روي فولادها نصب ميشود.این سیستم با استفاده از نور طبیعی به جای الکتریسیته بعنوان یک منبع نور موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. انواع پنجره‌های سقفی شامل پنجره‌های پشت بام، پنجره‌های سقفی یکه، دستگاه‌های روشن سازی لوله‌ای(TDDs)، شیشه شیب دار و پنجره‌های سقفی معمولی می‌باشند. اسکای‌لایت بسته به نیازهای ساختمان می‌تواند شکل‌های بسیار متنوعی داشته باشد. اسکای‌لایت‌ها می‌توانند به نحوی طراحی و ساخته شوند که دارای عملکرد مکانیکی نیز بوده و در مواقع مورد نیاز باز یا بسته شوند.

متداول‌ترین اشکال اسکای‌لایت

1-ساختار پیرامونی (Pyramid)
2-تک شیبه (Single Slope)
3-دو شیبه دارای خط الراس (Double sloped Ridgelites)
4-خط الراسی با انتهای باز یا شیشه‌ای (Ridgelites with Hipped or Glazed ends)
5-پلی‌گون قطعه‌ای و شعاعی (segmented and radius polygon)
6-گنبدی قطعه‌ای و شعاعی (segmented and radius dome)
7-سایه‌بان‌ها (Canopies) و اتاق‌های حمام آفتاب (Solariums)

در سیستم های اسکای لایت از چارچوب های فولاد و آلومینیوم استفاده می شود. به این شکل امنیت این سیستم ها بالاست. با توجه به استفاده از شیشه های حرارت دیده، این سقف ها در برابر همه نوع شرایط هوایی مقاوم می باشد و علاوه بر آن در مواجه با افرادی که سو نیت دارند، دسترسی و رد شدن از این سقف ها، نسبت به سقف های سابق بسیار سخت تر می باشد. در هوا های بارانی کافه ها و رستوران ها می توانند باغجه های خود را از آن محافظت کنند و در سرویس دهی به مشتریانشان اختلالی به وجود نیاید. در این فضاها از پوشش پارچه ای و براندا استفاده می شود، در حالی که با استفاده از سقف های شیشه ای هم آن کاربرد را دارید و هم امنیت آن بالاتر است.

مزایای استفاده از سقف شیشه ای

تاثیر نور طبیعی: اسکای لایت موثرترین روش برای پرکردن خانه تان با نور طبیعی می باشد. در واقع، آنها بیش از سه برابر پنجره های معمولی، نور وارد خانه می کنند.

کاهش نور مصنوعی:افزایش نور طبیعی به منزله کاهش نور مصنوعی می باشد که این به نوبه خود تاثیر فراوانی در کاهش مبلغ قبوض شما خواهد داشت. البته میزان دریافت نور به نحوه قرار گرفتن اسکای لایت و نوع ساختمان بستگی دارد. برای دریافت نور بیشتر از یک متخصص در خصوص مکان نصب اسکای لایت مشاوره بگیرید.

کاهش انتشار گاز Co2:تحقیقات نشان داده است که در صورت نصب صحیح اسکای لایت، میزان انتشار گاز Co2 تولید شده در خانه به شدت کاهش می یابد. نیاز به نور مصنوعی اجتناب ناپذیر است و موجب مصرف زیاد انرژی می شود. درحالیکه، افزایش نور طبیعی باعث کاهش قابل ملاحظه انرژی می شود و بنابراین انتشار گاز Co2 حاصل از نور مصنوعی نیز کاهش می بابد.

هزینه گرمایش کمتر:حرارت خورشیدی نیاز به سیستم گرمایش مرکزی و یا سایر ابزارهای تولید حرارت مصنوعی را کاهش می دهد. در واقع، تحقیقات اخیر در محاسبه مقدار U-Value ( میزان نرخ گرما از دست رفته از اجزای ساختمان) نشان داد که این میزان در اسکای لایت هایی که از شیشه سه جداره استفاده می کنند چقدر بهبود یافته است و با نصب اسکای لایت شیشه ای سه جداره گرمای زیادی را داخل خانه حفظ خواهید کرد.

گردش هوا:هوای گرمی که به طور طبیعی زیر سقف روشنایی های ساختمان تجمع کرده اند با آزاد شدن و خارج شدن از آن می توانند سبب ایجاد گردش هوا و تهویه هوا ساختمان شوند و دیگر نیازی به استفاده از دستگاه تهویه هوا و سایر وسایل مشابه نمی باشد.

ذخیره انرژی پیشرفته:می توانید با نصب مناسب اسکای لایت شیشه ای، هم از هدر رفت گرما ( بخصوص در فصول سرد سال) جلوگیری کنید و هم روشنایی طبیعی وارد ساختمان نمایید.جام جم سازه با بیش از 10 سال سابقه در زمینه انواع نمای مدرن، نما شیشه ای ،کرتین وال،فریم لس،انواع درب و پنجره های دو جداره upvc و آلومینیومی در اهواز،با بهترین تیم مشاوره و نصب،همچنین نمایندگی کناف آلمان در اهواز،با بیش از 10 سال سابقه

کافیست با ما تماس بگیرید . کارشناسان ما در جام جم سازه اهواز آماده ی راهنمایی شما عزیزان می باشند.

درب و پنجره اهواز- upvcاهواز-پنجره اهواز-پنجره دوجدارهupvc اهواز-اهواز پنجره- در و پنجره آلومینیومی نرمال- در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک -در و پنجره اهواز-پنجره upvcاهواز-کناف اهواز-سقف کاذب کناف اهواز-سقف کناف در اهواز-اجرای کناف در اهواز-دیوار کناف در اهواز-نمایندگی کناف آلمان در اهواز-کناف در اهواز-فروش و اجرای کناف در اهواز -شیشه دوجداره اهواز-شیشه سکوریت اهواز-شیشه لمینت اهواز-شیشه نشکن سکوریت اهواز-شیشه دکوراتیو اهواز-شیشه هوشمند اهواز-شیشه ضد گلوله اهواز-شیشه ساختمانی اهواز-شیشه رنگی اهواز-شیشه تزیینی اهواز-شیشه V-Coolاهواز-شیشه اهواز-شیشه سکوریت اهواز-پنجرهupvcاهواز-upvcاهواز-درب و پنجرهupvcاهواز-فروش پنجرهupvcاهواز-اجرای پنجرهupvcاهواز-درب اتاقیpvc اهواز-انواع درب اتاقی اهواز-درب داخلیmdf اهواز-در اتاقی اهواز- درب پلی وود اهواز-پلی وود اهواز-درب اتاقی اهواز -درب اتاقی-دربpvcاهواز-درب mdfاهواز